Подарунок чи табу,чи можна дарувати японський ніж

Ножі азійського виробництва – це мистецтво, яке може стати гарним подарунком для справжнього шефа або кулінара-початківця. А у цій статті ми поговоримо, чи дійсно можна дарувати кухонні ножі та як зробити це правильно згідно з японськими традиціями.

Що означає подарувати японський ніж?

Попри те, що у деяких країнах світу, наприклад, у Монголії, Китаї та Мексиці намагаються уникати дарування гострих предметів, у країнах Європи та у Японії ніж є одним з кращих подарунків незалежно від статусу отримувача.

Ніж Сантоку вважається цінним та престижним подарунком. Більшість мешканців Центральної Азії вважають, що гострі предмети допомагають позбутись нещастя й захистити отримувача від злих духів. Наприклад, існували повір’я, згідно з яким новонародженій дитині вкладали під подушку японський ніж у чохлі, аби вберегти здоров’я. А у випадку хвороби дорослої людини клинок вкладали їй на лоба для зцілення.

Сьогодні в Японії ножі вважаються гарним подарунком, який приносить удачу. Японці також вірять, що ніж допоможе очистити дім від капосних духів. А тому доволі часто японці дарують ножі у так званий «щасливий рік».

Цікавий факт, але ієрогліф «різати» в японській мові означає ще й «прокласти шлях до щастя», через що не лише ножі, а ще й ножиці стали доволі частими подарунками.

Японські ножі як символ майстерності та поваги

В Японії дарування ножа кухарю вважається виявом поваги до нього та підкреслення його важливості, майстерності роботи. Тому часто можна помітити, як у провідних японських ресторанах їх власники дарують шефам ніж, й не простий, а колекційний, виконаний з високоякісної сталі та натурального дерева.

Таким чином японці підкреслюють важливість професії кухаря, віддають данину їх таланту, адже саме від цієї людини більшою мірою залежить якість майбутньої страви та особливості її приготування.

Крім того, чим якіснішим буде ніж – тим кращою та смачнішою буде страва. Принаймні так вважають в Японії, де ножове мистецтво є таким само важливим, як і підбір правильних інгредієнтів для приготування страв.

Як правильно дарувати японський ніж?

Якщо ви хочете подарувати ніж із дамаської сталі ручної роботи, потрібно врахувати декілька нюансів та особливостей, аби зробити це правильно й приємно для отримувача.

Врахуйте наступні поради:

  1. Обирайте правильний тип ножа на подарунок: краще починати з універсальних клинків типу Сантоку, Бунка або Гюйто, якщо ви не знаєте вподобань отримувача.
  2. Підбирайте тривкі, стійкі до зношування матеріали клинків, адже не всі кухарі хочуть мати справу з іржавіючими конструкціями.
  3. Краще, аби руків’я ножа було виконано з натурального дерева, вкритого лаком для уникнення ковзання вздовж нього.
  4. Даруйте японський ніж на так званий вік якудосі: у чоловіків це 25, 42 і 61 рік, а у жінок – 19, 33 і 37 років відповідно.
  5. Краще обирайте професійне свято, аби подарувати японський ніж, або ж Дні народження, але не романтичні приводи.

А також не забувайте про те, що гарним варіантом може стати подарунок у вигляді набору японських ножів. Особливо, якщо мова йде про універсальні набори, які містять усі необхідні інструменти для роботи на кухні – для нарізки овочів, фруктів, м’яса та морепродуктів з рибою.

Ти ж не залишав свій кошик просто так, правда?

Просто введіть адресу своєї електронної пошти нижче, і ми збережемо ваші покупки на майбутнє. Хтозна, можливо саме ви отримаєте код на приємну знижку :)

0