Ставши власником якісного кухонного ножа найперше, про що слід подумати – чим правильно його заточувати. Вибір може бути достатньо широким – від наждакового паперу до мусату. Однак найкращим варіантом буде саме точильний камінь, про зернистість та параметри якого ми поговоримо докладніше.
Що означає зернистість точильного каменю?
Точильний камінь – один з інструментів, який використовується не лише для заточування, а й доведення ножа до потрібного рівня гостроти. Його використання дозволяє сформувати правильну ріжучу кромку, а також подбати про те, аби гострота леза була на потрібному рівні для швидкого, рівного різу.
Сама по собі зернистість – це рівень шорсткості бруска, який вимірюється кількістю «зернят» на його поверхні. При цьому чим меншим буде «зерня» – тим більшою буде їх кількість на поверхні точильного каменю, тобто збільшиться кількість їх крихт на одному квадратному сантиметрі.
Зернистість можуть вимірювати за кількома шкалами відповідно. Найчастіше використовується система гріт, де менші параметри зернистості будуть відповідати за чорнову заточку, а більші – за доведення та шліфування ножа.
Інколи можна зустріти вимірювання зернистості у мікрометрах (мкм). У такому випадку ситуація діаметрально змінюється: чим більшим буде значення зернистості у мкм, тим частіше таке точило буде використовуватись для чорнової заточки, а моделі з меншим рівнем зернистості – для шліфування та доведення клинка.
Як зернистість впливає на заточку ножів?
Обираючи точила для кухонних ножів, ви могли помітити, що вони мають різні параметри зернистості, які напряму впливають на те, як буде заточуватись ваш ніж.
Від рівня зернистості буде залежати сфера використання точильного інструменту. Наприклад, моделі точила з великим рівнем зернистості за шкалою гріт використовуються безпосередньо для формування ріжучої кромки та зняття великої кількості металу. У той час як моделі точильних каменів, які мають невелику кількість зернистості у гріт, можуть використовуватись після цього, аби завершити процес шліфування та доведення клинка.
Тобто фактично каменями з дрібним зерням можна довести ніж до дзеркального блиску, роблячи ріжучу поверхню слизькою, такою, до якої не будуть прилипати продукти.
Вибір правильного точильного каменю для японських ножів
Для того, аби точильний камінь відповідав усім вашим запитам, а також не пошкоджував структуру ножа, повертав йому гострий, рівний різ, потрібно правильно обрати його серед сучасних інструментів для заточки.
Обираючи точильний камінь, зверніть увагу на наступні поради:
- Матеріал має значення, адже сучасні камені можуть бути представлені з натуральних, синтетичних, алмазних та керамічних матеріалів й будуть вирізнятись різними рівнями жорсткості та зручності.
- Обирайте каміння з грубим, великим зерням для того, аби позбутись чималих дефектів на лезі, а також під час попередньої заточки.
- Каміння з середнім рівнем зернистості підходять для найчастішого використання, адже знімають менше металу, а також рівномірно його заточують.
- Каміння з тонким, дрібним зерном використовується на фінальному етапі заточки, коли необхідно відполірувати лезо, довести його до блиску та гладкості.
А у нашому магазині ви зможете купити японські ножі, а також усі необхідні інструменти для їх заточки, доведення до дзеркального блиску й не тільки!