На домашній та професійній кухні під час приготування суші, сашимі та інших страв з риби та морепродуктів не обійтись без такого інструменту, як Янагіба. А у цій статті ми розберемо детальніше особливості ножа та його використання.
Для яких страв найкраще підходить японський ніж Янагіба
Ніж Янагіба – інструмент для ідеальної нарізки не лише риби, а й морепродуктів. В Японії його називають «суші-хотсьо», тобто ніж для суші. Особливості його конструкції одразу впадають в око: ніж має довге, вузьке лезо, яке дає змогу робити швидкі, плавні та чіткі різи без необхідності пиляння філе.
Завдяки цьому не пошкоджується текстура продуктів, а також підтримується їх соковитість. Тому ніж Янагіба найчастіше обирають для усіх сортів риби та приготування з них суші та сашимі. Не зайвим він буде й для обробки морепродуктів.
Підходить цей ніж і для обробки птиці та інших видів м’яса, особливо для нарізання телятини та яловичини на однакові за своєю товщиною та довжиною шматочки. Це допомагає формувати такі страви, як стейки, гуляш, готувати запечену грудку тощо.
Як зберегти гостроту та довговічність японського ножа Янагіба?
Важливо не лише підібрати якісний ніж для приготування страв з риби та морепродуктів, а й доглядати за ним, аби вберегти його гостроту, твердість та уникнути пошкодження леза та руків’я під час використання.
Зверніть увагу на наступні поради щодо догляду за кухонним ножем з дамаської сталі:
- Вчасно заточуйте ніж: якщо він починає повільніше різати – доведіть його ріжучу кромку мусатом.
- Промивайте лезо одразу після нарізки продуктів – таким чином ви зможете уникнути скупчення на ньому бактерій.
- Позбавляйте руків’я та лезо зайвої вологи, використовуючи паперові рушники або м’яку тканину щоразу після миття.
- Зберігайте ніж окремо від інших інструментів на підставці, аби уникнути пошкодження його леза.
- Не забувайте змащувати лезо олією або воском задля запобігання корозії або за довгого зберігання.
Ми радимо не забувати й про те, що ножі з дамаської сталі японські потребують спеціальних тримачів – магнітних підставок для фіксації, футлярів для збереження клинка від пошкодження, а також чохлів для перевезення усіх інструментів тощо.
Секрет досконалого нарізання сашімі та суші японським ножем Янагіба
Від техніки нарізання риби та морепродуктів залежить смак майбутньої страви. Використовуючи ніж Янагіба, важливо послуговуватись плавними, неквапливими, але впевненими надрізами. Це допоможе не розривати волокна риби, а також покращити текстуру нарізаного філе, збереже щільність та соковитість кожного шматочка.
Використовувати японський ніж для суші можна наступним способом:
- Прямий різ: якщо на столі – тверда та щільна риба, цей різ підійде якнайкраще, адже рівний та швидкий розподіл допоможе підтримати соковитість м’яса;
- Діагональний різ: для цього м’ясо та філе риби розрізається під кутом по діагоналі, що дає змогу отримати однорідні шматочки з м’яких її сортів;
- Тонкий різ: використовується безпосередньо для ніжних видів риби, які мають м’яке, тендітне м’ясо, що не можна псувати прямими, різкими рухами.
А ми допоможемо з підбором функціонального ножа для вашої кухні, який допоможе готувати професійні страви навіть удома!