Рекомендації по уходу (камні)

  1. Перед використанням камінь потрібно замочити, зануривши його в ємність із водою на 10 хвилин. Дрібнозернисті камені слід замочувати 20 хвилин. Камінь, що наситився, не випускає бульбашки повітря.
  2. Вийнявши з води, покладіть камінь на підставку. Якщо лезо ножа затупилося і потребує заточування, то треба починати спочатку з великого зерна, тобто кладемо камінь більш грубою крупнозернистою стороною вгору. Якщо лезо в хорошій формі, то можна провести лише правку на більш гладкій стороні з дрібнозернистим каменем.
  3. На обух ножа одягніть фіксатор кута заточування. Не рекомендується змінювати фабричний кут заточування ножа. Тому розташуйте лезо ножа під кутом 15⁰ до каменю.
  4. Розташуйте ніж на бруску, повернувши його за годинниковою стрілкою таким чином, щоб кут між ножем та довжиною бруска був близько 45°.
  5. Проводіть лезом по каменю вперед і назад, зберігаючи при цьому кут та легкий натиск. Силу натиску поступово збільшуємо. Слідкуйте, щоб лінія леза ножа розташовувалась строго паралельно каменю (столу), щоб не пошкодити поверхню каменю.
  6. Камінь має бути весь час мокрий, тому потрібно періодично трохи збризкувати камінь невеликою кількістю води.
  7. Переверніть ніж і повторіть ті ж рухи для іншої сторони леза. При заточуванні використовуємо всю поверхню каменю, а не лише його середину. Таким чином, ви довше збережете рівну однорідну поверхню всього каменю.
  8. Доведення або виправлення леза від задирок проводиться на іншій стороні каменю. Переверніть камінь дрібнозернистою поверхнею вгору і повторіть весь процес заново.
  9. Процес заточування залежно від стану ножа може тривати від 10 до 30 хвилин. Періодично перевіряйте гостроту леза за допомогою паперу.
  10. При роботі з дрібнозернистим каменем на поверхні рекомендується спочатку створити невелику суспензію шляхом натирання мокрого каменю спеціальним бруском з комплекту. Суспензію не слід змивати. Якщо вийшла густою, можна побризкати трохи водою на камінь.
  11. Якщо ніж не був сильно затуплений і вимагає чергової правки, можна скористатися тільки однією дрібнозернистою стороною каменю.
  12. Після завершення процесу заточування ножа пройдіть спеціальним бруском по поверхнях точильного каменю для його вирівнювання. Таку правку можна зробити і перед початком заточування. Для ідеального заточування камінь має бути рівним, без сколів та подряпин.
  13. Промийте камінь і ретельно висушіть протягом двох діб, але в будь-якому випадку до повного висихання.
  14. Зберігайте каміння у закритій тарі, у сухому, темному, прохолодному місці.
Ти ж не залишав свій кошик просто так, правда?

Просто введіть адресу своєї електронної пошти нижче, і ми збережемо ваші покупки на майбутнє. Хтозна, можливо саме ви отримаєте код на приємну знижку :)

0